Поради вступників: як скласти ЗНО на 200 балів

18:30  |  07.02.2017

Напевно, Ніцше мав рацію, коли казав: «Все, що нас не вбиває, робить сильнішими». Після тестування відчуєш це на собі. Здобути високі бали не просто, але можливо. На власному досвіді в цьому переконалися студенти (тоді ще учні), які склали тестування на 200 балів одразу з двох предметів.


Анна Ярега
студентка ЛНУ ім. І. Франка, отримала 200 балів з української мови та історії

Олександр Фінчук та Юлія Педаш
Олександр — студент КПІ ім. І. Сікорського, отримав 200 балів з математики та фізики, Юлія — студентка КНУ ім. Шевченка, отримала 200 балів з англійської

Наталя Дума
студентка НУ «Львівська політехніка», отримала 200 балів з української мови та математики

Як добре підготуватися та знайти мотивацію

Змотивувати себе до якісної і регулярної підготовки — це вже половина шляху.

1. Зрозумій, для чого тобі це потрібно

«Треба сприймати ЗНО не як обов’язок, а як можливість», — розповідає Аня. Якщо ти вже обрав для себе професію мрії та ВНЗ, у якому хочеш отримати знання з цієї спеціальності, — це чудово, тоді маєш конкретну мету, а тестування дасть змогу її реалізувати.

Якщо в тебе є сумніви щодо спеціальності — не проблема. Спробуй дізнатися більше про професії, які тебе цікавлять: порозпитуй знайомих, що працюють у галузях, котрі тобі імпонують, відвідай майстер-класи. Важливо, щоб ти зажадав отримати освіту з конкретної спеціальності, тоді й ЗНО здаватиметься лише перехідним етапом, який тобі під силу.

2. Зацікався предметами, з яких складатимеш ЗНО

Перший пункт виконав, але самі предмети, які потрібні для вступу на омріяну спеціальність, не надихають? Буває, що предмет пересікається з майбутньою професією опосередковано. Цю проблему можна виправити.

Наприклад, якщо тобі не цікава історія, прочитай історичний роман або переглянь історичний фільм — як мінімум, захопишся періодом, який описують у книзі чи показують у кінострічці, і захочеш більше дізнатися про нього та про історію загалом.

Не подобаються твори, на яких базується ЗНО з літератури? Подивися фільми, зняті за цими творами або сходи на відповідні вистави. Фізикою, біологією, географією, математикою також не складно себе зацікавити — є чимало художніх і документальних фільмів про природні явища, наукові факти та вчених. З іноземними мовами ще простіше: можеш переглядати серіали, відео TED або канали на YouTube мовою оригіналу про все, що тебе цікавить, — мотивація для вивчення мови з’явиться одразу.

3. Сформуй власний режим підготовки

Тайм-менеджмент — це, звичайно, добре, але якщо 11 років ти вчився в одному режимі, намагатися перелаштувати себе — марна трата надзвичайно дорогоцінного часу. Усе простіше. Ти міг не помічати, що протягом певних годин тобі навчатися краще та зручніше. Спробуй проаналізувати і визначити, який час є найпродуктивнішим. Наприклад, Аня, яка до всіх тестувань готувалася самостійно, згадує, що після занять, коли її однокласники їхали на репетиторство, вона годину чи дві відпочивала, а потім сідала за навчання. Спробуй використовувати переваги свого режиму дня.


4. Почни з цікавого

Хтось радить стартувати від найскладнішого, а хтось вважає, що для початку треба виконати дріб’язкові завдання. Але у підготовці до ЗНО випускники радять розпочати з найцікавішого. Якщо є тема, яку ти дуже хочеш сьогодні вивчити, не відкладай її на десерт. Перший пункт у списку must learn на кожен день має починатися з того предмета, який тобі подобається та вдається найбільше. Підготовка до нього пройде просто і цікаво, тож буде легше перейти до наступних тем.

5. Використовуй всі наявні ресурси

Є чимало онлайн-курсів, сайтів, які допоможуть підготуватись. Дорогою додому ти можеш слухати аудіоурок з певного предмету. Використай переваги сучасного світу — вся необхідна інформація, яка потрібна для підготовки, є у відкритому доступі.

6. Фільтруй інформацію

Цей пункт є важливим постскриптумом до попереднього. Не всі матеріали з певного предмета потрібні для складання ЗНО. Обов’язково ознайомся з програмою тестувань. Якщо тобі справді цікавий предмет, можеш вивчати його глибше, але пам’ятай, що тести мають обмеження. Іноді зайва інформація стає перешкодою: завдання може здатися надто простим, тому починаєш шукати в ньому хитрість, і, зрештою, помиляєшся сам.

7. Не вір тим, хто каже, що ти не впораєшся без репетитора

І Аня, і Саша займалися самостійно. «Головне — це бажання. Потрібно справді хотіти вчитися — тоді все вийде. А репетитори, зазвичай, змушують готуватися, коли не вистачає сили волі та пояснюють незрозумілі моменти. Вчиш ти все одно сам, — розповідає хлопець. — Просто, чим вищий у тебе бал, тим кращий ВНЗ можеш обрати і тим більше можливостей отримаєш».

Як зорганізуватися на самому ЗНО

8. Дотримуйся формальностей

Аня поділилася неприємним спогадом: під час тестування з української мови та літератури вона просто забула позначити в бланку відповідей свій номер тестового зошита. Звичайно, технічна апеляція виправила інцидент. Але про формальності не треба забувати. Будь уважним, коли переносиш відповіді: пропустиш одне завдання — не в тих клітинках позначиш і наступні. Тому краще витратити хвилину часу на перевірку бланку відповідей.

9. Не відволікайся


Перед тобою хтось безперестанку натискає на кнопку ручки? Годинник йде надто голосно? Чуєш дихання за своєю спиною? Ще й наглядачі вирішили, що саме зараз їм потрібно поговорити про погоду? Не відволікайся! Це забирає час і нерви. Ще перед ЗНО спробуй декілька разів повчитися в шумному місці або просто ввімкни телевізор у кімнаті. При цьому зосереджуйся лише на завданнях.

10. Keep calm

Саме хвилювання часто стає причиною помилок, які учні не зробили б, якби перебороли страх і невпевненість у собі. «Хвилювання — шлях утечі», — вважає Наталя. Якщо за твоїми плечима є досвід олімпіад і конкурсів, тобі пощастило. Значить, ти вже був у ситуації, коли на парті лише листок і ручка, у класі — тиша, і ти мусиш час від часу перевіряти годинник, щоб встигнути все написати. Тоді ЗНО не завдасть надзвичайних хвилювань. Сприймай це, як черговий конкурс. Якщо ж такий тип перевірки знань для тебе новий — це теж не проблема. Ти готувався до тестування, читав, вчив — будь впевненим у своїх силах і знаннях. Усвідом, що ти не сам, ще тисячі учнів у цей час в аналогічній ситуації.

Studway

Источник

Если вы нашли опечатку на сайте, выделите ее и нажмите Ctrl+Enter.

Комментирование закрыто.